Cybersecurity

Cybersecurity

XVII
31 marzec 2017

Konferencja poświęcona bezpieczeństwu sieciowemu, bezpieczeństwu danych i informacji, cyberatakom oraz bezpieczeństwu aplikacji www.

Będziemy mówić o ochronie firm, instytucji oraz naszego własnego cyberbezpieczeństwa. Temat dotyczy każdego z nas, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Głównym celem jest poprawa świadomości uczestników w zakresie zagrożeń, jakie niesie za sobą powszechna cyfryzacja i zastosowanie bezpiecznego podejścia w biznesie oraz relacjach społecznych.

Technologie informacyjno–komunikacyjne są już stałym elementem życia, co wymaga stałej edukacji wszystkich użytkowników: począwszy od decydentów, poprzez pracowników IT, aż do końcowych użytkowników narzędzi i systemów. Takie działania stają się warunkiem koniecznym dla rozwoju gospodarczego, stabilności społeczno-ekonomicznej oraz bezpieczeństwa sieciowego każdego z nas. Bardzo dynamicznie rośnie liczba użytkowników sieci, równocześnie cyberprzestępcy atakują w nowe, coraz bardziej wyrafinowane sposoby wykorzystując często techniki socjotechniczne. Wprawdzie wiedza użytkowników na temat bezpieczeństwa informatycznego rośnie, ale znacznie szybciej rozwijane są metody ataków.

Zwykle przypadki ataków w sieci są traktowane bardziej jako problem technologiczny. Tymczasem choć technologia jest jednym z głównych elementów prowadzących do usprawnienia przepływu informacji i bezpieczeństwa informatycznego, to równie bacznej uwagi wymagają ludzie, organizacja, kultura i procesy. Dbanie o bezpieczeństwo danych i informacji to proces ciągły. Należy pamiętać, że nigdy w 100 % nie jesteśmy gotowi na zagrożenia, zatem trzeba zadbać o szybką reakcję.
Istotne jest to, by firmy przyjrzały się swoim zabezpieczeniom, aby łatwiej im było zrozumieć, gdzie znajdują się największe zagrożenia i w jaki sposób mogą się przed nimi zabezpieczać.

Na zjeździe „Cybersecurity” zaprezentujemy przykłady z realnych zagrożeń, z jakimi możemy się spotkać. Zaprosiliśmy Ekspertów, którzy opowiedzą o zasadach korzystania z sieci, systemów i urządzeń przenośnych. Zaprezentują oni techniki socjotechniczne, jakie były wykorzystywane i jakich możemy się spodziewać.

Pamiętajmy temat BEZPIECZEŃSTWA DANYCH dotyczy każdego z nas.

 

ZAPRASZAMY!

 

Bilet promocyjny (1 dniowy) 150 zł brutto dostępny do 12.02.2017 do końca dnia*

Bilet promocyjny (1 dniowy) 170 zł brutto dostępny od 13.02.2016 do 28.02.2017 do końca dnia*

Cena regularna (bilet 1 dniowy) 199 zł brutto

 

Pakiet 2 dniowy („What’s the Future of Media & Entertainment” + „Cybersecurity”) 30-31/03/2017

Bilet promocyjny (2 dniowy) 259 zł brutto dostępny do 12.02.2017 do końca dnia*

Bilet promocyjny (2 dniowy) 299 zł brutto dostępny od 13.02.2016 do 28.02.2017 do końca dnia*

Cena regularna (bilet 2 dniowy) 350 zł brutto

 

Nie zapewniamy tłumaczeń wykładów w jęz. angielskim.

* wstęp bezpłatny dla wykładowców, pracowników oraz studentów studiów I i II stopnia Szkoły Głównej Handlowej.
Obowiązkowa rejestracja (prosimy o kontakt z fundacją pod adresem fundacja@digitaluniversity.pl
Studenci będą wpuszczani na aulę za okazaniem ważnej legitymacji.

Agenda i Prelegenci

Piątek, 31 03 2017

09:00 – 09:10

Przywitanie gości

RELACJA FOTO

09:10 – 10:00

According to NIST: 92% of exploitable vulnerabilities are in software – Checkmarx solution.

Moni Stern /Director of Sales EMEA at Checkmarx

According To NIST- „92% of exploitable vulnerabilities are in software”. Join us to learn how to combat security vulnerabilities and protect your applications using Static Application Security Testing (SAST). In this talk you will:
• Learn about SAST and how to achieve a Secure Software Development Life Cycle (SSDLC).
• Learn how to deploy secure DevOps by “shifting left”
• Understand how Dynamic Testing and Static Testing compare and why SAST is a MUST.

RELACJA FOTO

10:00 – 10:30

Bieżące Trendy Technologiczne i ich związek z cyberbezpieczeństwem

Jakub Bojanowski/Partner odpowiedzialny za Dział Zarządzania Ryzykiem, Deloitte

RELACJA FOTO

10:30 – 12:30

Jak ukradliśmy 13 milionów PLN polskim firmom – case study

Piotr Konieczny/ Chief Information Security Officer, Niebezpiecznik.pl

Ataki socjotechniczne mocno różnią się od klasycznych włamań komputerowych, a niestety coraz częściej dotyczą polskich firm. Kiedy celem ataku są ludzie, nigdy nie wiadomo, jak zareagują. Zarówno przestępcy jak i pracownicy muszą być gotowi na wszystko i błyskawicznie podejmować decyzje. Nie ma czasu by ofiary konsultowały polityki bezpieczeństwa, a pomóc może im tylko zdrowy rozsądek.
Niestety, w stresie i zmęczeniu, nie zawsze wszystko działa tak, jak powinno…
W ramach prelekcji, pokazujemy kulisy ataków socjotechnicznych przeprowadzonych przez zespół bezpieczeństwa Niebezpiecznik.pl w latach 2014-2016 w kilku polskich firmach z różnych branż. Wykład jest DO BÓLU PRAKTYCZNY i bazujący na realnych przypadkach. Prezentujemy rzeczywiste zrzuty ekranów z e-maili jakimi na nasze „zaczepki” odpowiadali pracownicy firmy-ofiary.

RELACJA FOTO

PRZERWA 12:30 – 13:00

13:00 – 14:00

„Szpieg w kieszeni marynarki – rzecz o prywatności, socjotechnikach i atakach na urządzenia mobilne. Jak się nie dać?”

Janusz Nawrat / Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Informacji i Systemów Informatycznych, Raiffeisen

RELACJA FOTO

14:00 – 15:00

Quantum computing and standard cryptography

Regina Llopis / President & CEO AIA/Elequant

RELACJA FOTO

15:00 – 15:30

Żarty się skończyły – cyberbezpieczeństwo dotyczy nas wszystkich. Co na to chmura?

Jak cloud computing napędza czwartą rewolucję przemysłową? Dlaczego partnerstwo i zaufanie w erze gospodarki cyfrowej nabiera nowego znaczenia? Jakie są najważniejsze wyzwania dla bezpieczeństwa cybernetycznego polskich przedsiębiorców? Dlaczego bezpieczeństwo to nie tylko technikalnia, ale także zgodność z przepisami prawa? Podczas prezentacji zajmiemy się chmurą: możliwościami jakie daje i cyber-wyzwaniami jakie za sobą pociąga.

RELACJA FOTO

15:30 – 16:00

Atak jako niedoceniana metoda obrony w cyberprzestrzeni

W prawdziwej wojnie obie strony konfliktu stale gotowe są na obronę, równocześnie szukając sposobności do zadania ciosu. Podczas wykładu na przykładzie zanonimizowanych przypadków dowiemy się m.in. jak przebiega proces „cichej wojny” w przypadku gdy do organizacji klientów próbuje włamać się agresor, który dzięki odpowiednim systemom z atakującego staje się ofiarą. Jak walczyć by zwyciężyć?

RELACJA FOTO

16:00 – 16:30

Bezpieczeństwo bankowości elektronicznej w aspekcie nowej dyrektywy PSD2

Krzysztof Pulkiewicz / CEO at BCMLogic

RELACJA FOTO

Współpraca z Nami i każda zakupiona wejściówka na nasze wydarzenia to cegiełka na organizację warsztatów DIGIKIDS dla wychowanków Domów Dziecka, podopiecznych Świetlic Środowiskowych oraz dzieci i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji ekonomicznej. Czytaj więcej

Wszystkie zjazdy DIGITAL UNIVERSITY objęte są akredytacją DIMAQ, co oznacza, że uczestnicząc w wydarzeniach posiadacze certyfikatów otrzymują punkty recertyfikacyjne. DIMAQ to pierwszy w Polsce program weryfikacji i certyfikacji kompetencji digital marketingowych prowadzony przez IAB Polska. Więcej informacji TUTAJ.

Fotorelacja z wykładów

Lokalizacja

Patronat

Partnerzy

Patroni medialni

1 Comment

Konferencje Program Digital University łączy w sobie operacyjny know-how, studia najlepszych pionierskich przypadków oraz praktykę liderów branży i wiedzę akademicką. ZJAZDY
Nasza fundacja Rozwijamy zdolności innowacyjne w organizacjach i pokazujemy możliwe ścieżki rozwoju ich obszarów i ich biznesu w świecie zdominowanym przez technologię. O NAS
Na blogu Rozwijamy zdolności innowacyjne w organizacjach i pokazujemy możliwe ścieżki rozwoju ich obszarów i ich biznesu w świecie zdominowanym przez technologię. BLOG
Edukacja Wszystkich prelegentów Digital University łączy pasja dla innowacyjności i potrzeba dzielenia się świeżą, unikalną wiedzą. PRELEGENCI
Nasza fundacja Rozwijamy zdolności innowacyjne w organizacjach i pokazujemy możliwe ścieżki rozwoju ich obszarów i ich biznesu w świecie zdominowanym przez technologię. O NAS
digital-dev_mosaic-b_